• ماهان غلامپور 09116590165
  • آرش قنبری 09357542210
  • مهرشاد محمودی 09119306499
  • arashmasskan@gmail.com

انبوه سازان آرش مسکن

خرید و فروش ویلا در زیباکنار

معرفی زیبا کنار

از زیباکنار چه می دانید؟

۸ مرداد ۱۳۹۷

بندر انزلی

 

زیباکنار در فاصله ۳۹ کیلومتری رشت و ۴۰ کیلومتری بندرانزلی، یکی از مناطق ساحلی شمال ایران است که هم جنبه توریستی دارد و هم جنبه اقتصادی و هر طرفش را که نگاه کنید ویلا ساخته‌اند. این منطقه نزدیکترین فاصله را تا بندرانزلی دارد و از همین رو جزو منطقه آزاد به حساب می‌آید.

زیباکنار کجاست؟

 

زیباکنار از شمال، جنوب، شرق و غرب به ترتیب به دریای خزر و شهرهای لشت نشاء و کوچصفهان، کیانشهر و چمخاله و بندر انزلی منتهی‌ست.
این منطقه یک نوار ساحلی‌ست و از آنجایی که جزو منطقه آزاد است، بازارهای زیادی هم دارد، بازارهای رنگارنگی که خودشان جزو جاذبه شمالند و تویشان سبزی تازه، ترشی، مرغ و خروس، ماست و دوغ و نان محلی و ماهی تازه می‌فروشند.  در همه روزهای هفته در این منطقه و شهرهای اطرافش بازاری برپاست. شنبه‌ها و سه‌شنبه‌ها توی بازار  لشت نشا می‌شود چرخید و  چهارشنبه‌ها در کیاشهر و پنجشنبه‌ها در خود زیباکنار.
از چند مسیر می‌شود به این منطقه رسید:
از سمت جنوب از جاده تهران به رشت، خمام، منطقه آزاد انزلی، ساحل زیباکنار
از سمت شرق از مازندران، لنگرود، آستانه، ساحل زیباکنار و از سمت غرب از تبریز و اردبیل، آستارا یا خلخال، انزلی، ساحل زیباکنار

 

البته زیباکنار در حقیقت یک منطقه گردشگری و دهستان به حساب می‌آید، اما این روزها از چنان رونقی برخوردار شده است که با عنوان شهر هم از آن یاد می‌کنند. در مطلب پیش رو می‌توانید بیشتر با این خطه از استان گیلان آشنا شوید، دیدنی های زیباکنار را بشناسید و با رودخانه اوشمک، پارک ملی بوجاق و ساحل زیباکنار آشنا شوید. با کارناوال همراه باشید.


کد تلفن: 013
جمعیت: بر اساس سرشماری سال 1390، ۹۰۱۴ نفر.
زبان و نژاد: مردم زیباکنار به زبان‌های فارسی و گیلکی سخن می‌گویند و نژادشان نیز به مردم گیلک باز می‌گردد.
اقتصاد: زیباکنار با توجه به قرارگرفتن در منطقه آزاد تجاری-اقتصادی کاسپین بندرانزلی در چند سال اخیر با رشد اقتصادی چشم‌گیری مواجه بوده و مزایا و قوانین تجاری خاص مناطق آزاد سبب جذب سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف اقتصادی در این ناحیه شده است. علاوه بر توریسم، به لطف وجود رودخانه زیبای اوشمک در زیباکنار، ماهیگیری نیز از روش‌های کسب درآمد در اینجاست. همچنین مشاغل مربوط به گردشگری مثل اجاره ویلا هم نقش مهمی در اقتصاد منطقه دارد.

 

دیدنی ها و تفریحات زیباکنار

بازارگردی: از آنجایی که زیباکنار جزو منطقه آزاد محسوب می‌شود چندین بازار در آن به چشم می‌خورد و می‌توان انواع اجناس را با قیمتی مناسب در این شهر خریداری کرد. 
پارک ملی بوجاق | Bojaq National Park: این پارک ملی، که در محدوده کیاشهر تا زیباکنار قرار دارد منطقه‌ای حفاظت‌شده است و به عنوان نخستین پارک ملی خشکی-دریایی ثبت‌شده در کشورمان شناخته می‌شود. قرارگیری در حاشیه دریای خزر، عبور رودخانه سفید از درون این پارک و وجود آبندان‌های مختلف در اینجا باعث شده‌اند تا این خطه، طبیعتی منحصر به فرد و زیبا داشته باشد و مکان دلپذیری برای گردشگران شمرده شود. درون این پارک ملی، تالابی وسیع وجود دارد که به زیستگاه محبوب پرندگان تبدیل شده است و به همین خاطر، پرنده‌نگری از تفریحات محبوب این مکان به حساب می‌آید. همچنین این تالاب زیستگاه بیش از ۵۰ گونه ماهى و آبزیان بومى و مهاجر است و از معدود زیستگاه‌هاى فک خزری به شمار می‌آید. 
رودخانه اوشمک: اوشمک یکی از پر ماهی‌ترین رودخانه‌های شمال کشورمان است و از بهترین بخش‌های آن برای ماهیگیری، پل زیباکنار و انتهای کوچه کشاورز هستند؛ همچنین باید اشاره کنیم فصل پاییز، بهترین زمان برای ماهیگیری در این رودخانه به حساب می‌آید. 
ساحل زیباکنار: زیباکنار سواحلی تماشایی دارد که چشم‌اندازی دیدنی را پیش روی مسافران می‌گذارند. همچنین در بخش‌هایی از این سواحل، امکان شنا، قایق‌سواری، جت‌اسکی، اسکی روی آب، ماهیگیری، چهارچرخ سواری، فوتبال و والیبال ساحلی هم برای گردشگران مهیاست. 

تماس با ما

برای ارتباط با ما می توانید همه روزه از ساعت 10 صبح تا 8 شب از طریق شماره تماس های زیر استفاده نمایید.

  • +989357542210
  • +989116590165
  • arashmasskan@gmail.com
  • گیلان-رشت-لشت نشا-زیباکنار-جنب صدا و سیما